Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Współpraca Fundacji URGO z pacjentami EB

26 lutego 2019

Fundacja URGO – organizacja non profit – została założona we Francji w 2010 roku. Jej inicjatorem był prezes zarządu Grupy URGO, Hervé Le Lous. Organizacja ma dwa cele: dostarczanie dzieciom w krajach afrykańskich produktów witaminowych i minerałów by zmniejszyć skutki niedożywienia w tym regionie świata, oraz opieka nad chorymi z najbardziej wymagającymi ranami takimi właśnie jak u dzieci z EB. Fundacja aktywnie wspiera pacjentów oraz ich rodziny w walce z tą trudną i bolesną chorobą poprzez organizowanie turnusów szkoleniowo-rehabilitacyjnych, dbanie o uwzględnienie odpowiednich opatrunków na listach refundacyjnych czy też mikołajkowe zbiórki prezentów starannie dobranych do potrzeb Motylków.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Krzysia i do wsparcia jego i jego rodziny na: 

https://everethnews.pl/newsy/krzys-nie-wie-co-to-znaczy-nie-boli-codziennosc-dziecka-chorego-na-eb/

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Urgo Medical.

Misją Urgo Medical jest spełnianie potrzeb medycznych w zakresie leczenia ran ostrych lub przewlekłych (oparzenia, odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy w przebiegu cukrzycy). Zaawansowane środki opatrunkowe Urgo Medical są dostępne dla polskich pacjentów od 2016 r. Są one oparte o innowacyjną technologię TLC, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Obecnie na rynku polskim firma oferuje opatrunki ze srebrem zwalczające miejscową infekcję, opatrunki kompleksowo oczyszczające ranę, i opatrunki stymulujące proces leczenia ran.