Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Rodzina bez alergii z Alergo Max Junior

2 maja 2019

Do szerokiej gamy produktów na alergię Laboratoria PolfaŁódź® dołączyła nowość.
Alergo Max Junior to nowoczesna terapia przeciwalergiczna u dzieci.

 

 

Alergia nazywana jest „epidemią XXI wieku”. Nie bez powodu. W Europie na alergię cierpi co czwarta osoba dorosła oraz co trzecie dziecko. Szacuje się, że w 2020 roku schorzenie to dotknie aż 50% populacji w krajach wysoko rozwiniętych1. Nieleczona alergia znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie: wpływa na koncentrację oraz jakość snu2,3. Tylko właściwa diagnoza i skuteczne leczenie pozwalają na poprawę jakości życia zarówno małego alergika, jak i całej jego rodziny.

 

 

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2019/05/alergo-max-JR_2-570x570.jpg

 

Laboratoria Polfa Łódź Alergo Max Junior

0,5 mg/ml, roztwór doustny, lek OTC

 

Alergo Max Junior to lek przeciwalergiczny zwalczający objawy alergii u dziecka, czyli kichanie, pokrzywkę, swędzenie, zaczerwienienie oraz łzawienie oczu. Może być stosowany już od 6. roku życia. Jedna dawka preparatu łagodzi objawy alergii przez 24 godziny, a przyjemny smak Tutti Frutti sprawia, że walka z alergią staje się dużo prostsza. Dzięki zastosowaniu desloratadyny - substancji przeciwalergicznej nowej generacji, lek nie wywołuje uczucia senności i pozwala dziecku w pełni  cieszyć się urokami wiosny.

Wskazania: Lek jest wskazany u dorosłych, młodzieży w wieku od 12 lat i dzieci w wieku od 6 do 11 lat w celu łagodzenia objawów związanych z reakcją alergiczną. Do objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie oraz łzawienie oczu. Produkt stosowany jest także w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na loratadynę.

Skład: Każdy ml roztworu doustnego zawiera 0,5 mg desloratadyny.

Podmiot odpowiedzialny: Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2019/05/alergo-max-JR-570x570.jpg

 

 

1. https://zdrowie.dziennik.pl/alergie/artykuly/460884,alergia-przypadlosc-xxi-wieku.html

2. Chad Z. Allergies in children. Paediatrics and Child Health. 2001

3. De Groot H, Brand PLP, Fokkens WF, Berger MY. Allergic rhinoconjunctivitis in children. British Medical Journal. 2007

 

 

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Consumer Healthcare.

Produkty do samodzielnej ochrony zdrowia to grupa preparatów, dostępnych w aptekach, bez recepty, których zadaniem jest zapewnić naszym pacjentom natychmiastową pomoc, ulgę i ochronę przy codziennych dolegliwościach i problemach skórnych. W skład portfela działu wchodzą znane marki produktów OTC takie jak Laboratoria Polfa Łódź, Alugastrin i URGO, i dermokosmetyków Uriage, Auriga i ISDIN.