Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Pierwszy numer magazynu edukacyjnego „Rany w praktyce”

8 listopada 2019

Z wielką przyjemnością informujemy, że w październiku 2019, nakładem Urgo Medical, ukazał się pierwszy numer magazynu edukacyjnego „Rany w praktyce”.

Magazyn edukacyjny to zbiór przypadków klinicznych przygotowanych przez liczne autorytety i wieloletnich praktyków dziedzinie leczenia ran. Kompleksowa charakterystyka opisywanych sytuacji z codziennej praktyki klinicznej, wdrożone schematy postępowania oraz ich efekty, wzbogacone zostały obszerną i szczegółową dokumentacją fotograficzną z różnych etapów terapii. „Rany w praktyce” to praktyczne źródło wiedzy dla medyków mających do czynienia z leczeniem ran u swoich pacjentów, pozycja ta stanowi także platformę służącą wymianie doświadczeń pomiędzy profesjonalistami.

Pierwsze wydanie magazynu edukacyjnego porusza tematy związane m.in. z zastosowaniem opatrunków Urgo Medical w postępowaniu leczniczym z wykorzystaniem hodowli keratynocytów u 10-letniego pacjenta z ciężkim oparzeniem ciała, problemem ran przewlekłych u pacjentów z otyłością olbrzymią, leczeniem trudno gojących się owrzodzeń u pacjentów z nadwrażliwością na preparaty srebra oraz postępowaniem miejscowym u pacjentów po przeszczepach skóry.

Redaktorem naczelnym „Ran w praktyce” jest Joanna Mielnicka, w skład redakcji wchodzą również lek. med. Przemysław Lipiński, Anna Daudzward oraz Marta Goszczyńska-Antkiewicz.

Magazyn edukacyjny dystrybuowany jest za pośrednictwem Przedstawicieli Medycznych Urgo Medical. Istnieje także możliwość otrzymania wydania elektronicznego, w formacie pdf. W przypadku zainteresowania otrzymaniem wersji elektronicznej, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: um@pl.urgo.com

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Urgo Medical.