Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Magnez Organiczny w nowej odsłonie!

8 marca 2019

Polfa Łódź to polska marka obecna na rynku od 1933 roku. Od początku swojego istnienia stała się ekspertem w suplementacji witamin i minerałów. Obecnie, bazując na 80-letnim doświadczeniu i stawiając na najwyższą jakość preparatów, przedstawia nową, ulepszoną formułę suplementu diety Magnez Organiczny + B6.

Magnez stanowi jeden z najważniejszych pierwiastków w ludzkim organizmie. Będąc kofaktorem dla ponad 300 enzymów zaangażowanych w procesy biosyntezy i metabolizm energetyczny uczestniczy w bardzo wielu procesach biochemicznych. Nic więc dziwnego, że ma wpływ na pracę wielu układów i narządów. Magnez odpowiada za procesy regulacji skurczu mięśni, metabolizmu insuliny, ciśnienia krwi oraz przekaźnictwo nerwowe.

Hipomagnezemia, czyli stan obniżonego poziomu magnezu, jest bardzo powszechny. Szacuje się, że dotyczy on aż 60% Polaków. Odpowiedź na ten problem stanowi suplement diety Magnez Organiczny + B6 zawierający aż 102 mg cytryniany magnezu oraz 4 mg witaminy B6.

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2019/03/1-1-570x570.png

Cytrynian magnezu należy do soli organicznych magnezu, wśród których wykazuje najwyższą wchłanialność. Magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mięśni oraz układu nerwowego. Wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz prawidłowe funkcje psychologiczne.  Wykazuje on także pozytywny wpływ na budowę kości i zębów.

Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspiera układ odpornościowy.

Dodatkową korzyścią jest to, iż produkt nie zawiera cukru.

Zaleca się stosowanie suplementu diety przy wzmożonym wysiłku fizycznym oraz umysłowym, w stanach zmęczenia i znużenia oraz przy spożyciu dużych ilości kawy, herbaty.

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2019/03/2-570x570.png

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Consumer Healthcare.

Produkty do samodzielnej ochrony zdrowia to grupa preparatów, dostępnych w aptekach, bez recepty, których zadaniem jest zapewnić naszym pacjentom natychmiastową pomoc, ulgę i ochronę przy codziennych dolegliwościach i problemach skórnych. W skład portfela działu wchodzą znane marki produktów OTC takie jak Laboratoria Polfa Łódź, Alugastrin i URGO, i dermokosmetyków Uriage, Auriga i ISDIN.