Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Akademia Leczenia Ran (ALR) Gdańsk, 15.09.2018

3 października 2018

Urgo Medical wspiera pielęgniarki i lekarzy chcących podnosić swoje kompetencje w zakresie leczenia ran.

15 września 2018, w sali konferencyjnej hotelu Focus Premium w Gdańsku miała miejsce kolejna już edycja Akademii Leczenia Ran, zorganizowana przez Urgo Medical, wraz z firmami partnerskimi, do których należą: B Braun, Medi, Tena Polska, i Kik Gel. Dodatkowego wsparcia udzieliły również Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych: Pomorska i Warmińsko Mazurska z siedzibą w Elblągu, które zamieściły na swoich stronach internetowych zaproszenie na konferencję.

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2018/10/protokół-ran-wg.-urgo-570x331.jpg

Spotkanie rozpoczął wykład profesor Marzenny Bartoszewicz, dotyczący wytycznych postępowania miejscowego w ranach zakażonych. Pani profesor barwnie i obrazowo  przedstawiła procesy zachodzące w ranach objętych infekcją, a także zaprezentowała aktualnie obowiązujące wytyczne tak w doborze opatrunku, jaki w doborze antyseptyków. Szczególne miejsce w wykładzie pani profesor Bartoszewicz zajął opatrunek ze srebrem UrgoClean Ag, który jako pierwszy w Polsce został poddany badaniu oceniającemu skuteczność względem form biofilmowych patogenów ran przewlekłych wg. Metodologii Antibiofilm Dressing’s Activity Measurement.

Wykład drugi przygotowała i przeprowadziła dr n. med. Anna Sobieszek - Kundro z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Jego tytuł to: „Rola opatrunków w kontrolowaniu wysięku owrzodzeń przewlekłych”. Pielęgniarkom bardzo podobała się praktyczna i przystępna forma prezentacji, ponieważ dotykała problemów z którymi borykają się w codziennej pracy.

Prezentację z ramienia Urgo Medical poprowadziła Anna Daudzward, która przedstawiła opatrunki UrgoClean Ag i UrgoClean jako kluczowy element strategii TIME, doskonale sprawdzający się na każdym etapie postępowania z raną przewlekłą. Wykład poparty był przykładami ran, wcześniej publikowanymi w periodyku Biblioteka Faktów.

W kolejnych wystąpieniach swoje produkty prezentowały firmy partnerskie. Tena Polska, w imieniu której wystąpiła Pani Anna Grześkowiak, opowiedziała o potrzebach skóry wśród osób dotkniętych nietrzymaniem moczu (inkontynencją).

Pan Dominik Kik z firmy KikGel przedstawił lawaseptyki o działaniu antyseptycznym w terapii podciśnieniowej.

Pani Magdalena Biniecka z firmy Medi opowiedziała o zastosowaniu kompresjoterapii w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.

Ostatnia prezentacja w bloku wykładowym została przedstawiona przez dr n. farm. Przemysława Dalkowskiego. Jej temat brzmiał: „Czysta rana warunkiem powodzenia terapeutycznego”. Pan Dalkowski przedstawił min. zaktualizowany w 2018r. konsensus dotyczący antyseptyki ran.

Po przerwie na lunch odbyły się praktyczne warsztaty w trakcie których można było zapoznać się z nowoczesnymi produktami stosowanymi w kompresjoterapii, których zastosowanie zaprezentowała  firma MEDI, oraz zapoznać się szczegółowo z aseptycznym i antyseptycznym działaniem preparatów firmy B BRAUN.

Firma Urgo zaprosiła uczestników konferencji na dwa warsztaty. Pierwszy poprowadzili Marta Goszczyńska – Antkiewicz i Dariusz Trębas. W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję szczegółowo zapoznać się z opatrunkami francuskiej Grupy URGO, z ich działaniem w różnego rodzaju ranach, a także zobaczyć i przećwiczyć metody aplikacji produktów na rany.

Warsztat drugi dotyczył postępowania z raną przewlekłą od momentu oczyszczania do naskórkowania z zastosowaniem opatrunku ze srebrem UrgoClean Ag. Uczestnicy wspólnie pracowali nad określaniem cech rany dla której UrgoClean Ag jest najlepszym zastosowaniem. Następnie trenowali mechaniczne oczyszczanie ran: usuwanie biofilmu i hiperkeratozy, które można wykonać w gabinetach zabiegowych, a dla których alternatywą lub kolejnym etapem postępowaniem jest zastosowanie UrgoClean Ag.

Uczestnicy chwalili sobie warsztatową formę spotkania, oraz bardzo przystępnie przekazaną podczas wykładów wieloaspektową wiedzę z zakresu postępowania z raną przewlekłą. 

https://www.urgopolfalodz.pl/wp-content/uploads/2018/10/akademia-leczenia-ran-urgo-570x317.jpg

Zgłoszenia na kolejne edycje Akademia Leczenia Ran jak i prośby o dodatkowe informacje można podsyłać do nas poprzez zakładkę Kontakt lub pisząc bezpośrednio do Asi Mielnickiej na j.mielnicka@pl.urgo.com. Zapraszamy również do śledzenia nas na naszej korporacyjnej stronie na platformie LinkedIn.

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Urgo Medical.

Misją Urgo Medical jest spełnianie potrzeb medycznych w zakresie leczenia ran ostrych lub przewlekłych (oparzenia, odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy w przebiegu cukrzycy…). Zaawansowane środki opatrunkowe Urgo Medical są dostępne dla polskich pacjentów od 2016 r. Są one oparte o innowacyjną technologię TLC, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Obecnie na rynku polskim firma oferuje opatrunki ze srebrem zwalczające miejscową infekcję, opatrunki kompleksowo oczyszczające ranę, i opatrunki stymulujące proces leczenia ran.