Urgo Polfa Łódź

close
  • Znajdź nas w Social Media:
  • Instagram
  • Intranet

Innowacyjne opatrunki UrgoStart na listopadowej liście refundacyjnej

1 listopada 2019

Dobre wieści dla pacjentów cierpiących z powodu przewlekłych ran w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej, odleżyn oraz owrzodzeń żylnych, mieszanych i tętniczych. Wraz z początkiem listopada w życie weszła nowa lista leków refundowanych, na której znalazły się trzy nowe opatrunki z rodziny UrgoStart, wykonane w innowacyjnej i unikatowej technologii TLC-NOSF.

TLC jest podstawową technologią wszystkich produktów Urgo Medical. NOSF        to związek, który blokuje aktywność metaloproteinaz macierzy (MMP) w łożysku rany i wspomaga neowaskularyzację        W połączeniu z innymi składnikami macierzy TLC działa na dwa kluczowe czynniki miejscowe i pozwala na skrócenie czasu leczenia nawet o 100 dni.       

O włączeniu opatrunków UrgoStart do listopadowej listy refundacyjnej poinformował na swoim Twitterze pan Minister Maciej Miłkowski – vice minister zdrowia i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

URGO to wiodąca francuska grupa działająca od 1880 r. w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie składa się z trzech filarów: Urgo Medical specjalizującego się w leczeniu ran i uszkodzonych tkanek z wykorzystaniem zaawansowanych środków opatrunkowych i opasek uciskowych, Urgo Consumer Healthcare dedykowanego produktom do samodzielnej ochrony zdrowia, i UrgoTech startupu Grupy URGO pracującego nad przełomowymi innowacjami w sektorze ochrony zdrowia w takich obszarach jak biofeedback, zaburzenia poznawcze czy fobie.

W Polsce, firma URGOPolfaŁódź ma również trzy filary, w tym Urgo Medical.

Misją Urgo Medical jest spełnianie potrzeb medycznych w zakresie leczenia ran ostrych lub przewlekłych (oparzenia, odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy w przebiegu cukrzycy). Zaawansowane środki opatrunkowe Urgo Medical są dostępne dla polskich pacjentów od 2016 r. Są one oparte o innowacyjną technologię TLC, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Obecnie na rynku polskim firma oferuje opatrunki ze srebrem zwalczające miejscową infekcję, opatrunki kompleksowo oczyszczające ranę, i opatrunki stymulujące proces leczenia ran.